Tři týdny do Vánoc
Tento víkend (nebo později) si spolu se mnou můžeš připravit hned 5 druhů cukroví.
Linecké 3krát jinak, perníčky i mandlové lupínky jsou trvanlivé, a protože si nechci nechávat všechno na poslední chvíli, peču jako první právě tyto druhy cukroví.
Ze 3 dávek lineckého vám zůstane celkem 6 bílků, které můžete spotřebovat do Mandlových lupínků a trochu bílku využijete i na potření Perníčků. Budou pak krásně lesklé.
Pokud se vám do Mandlových lupínků tento víkend nechce, odložte si bílky do lednice. Ideální je použít uzavíratelnou sklenici od marmelády a označit si na ni fixem počet bílků a datum. Bílky v lednici vydrží v dobré kvalitě 1 týden.
Linecké klasické, makové a košíčky
Linecké si můžeš spolu se mnou připravit hned na 3 způsoby – klasické marmeládou slepené, makové s povidlím a linecké košíčky plněné krémem nebo čokoládou.
Linecké si po upečení uložím do papírové krabice, plechových nebo plastových dóz a umístím do chladu. Optimální je teplota mezi 2-10 stupni Celsia. Promazávám vždy jen pár kousků pro rychlou spotřebu. Jinak linecké dokončuji až týden před Vánocemi.
Mandlové lupínky
Mandlové lupínky se pečou na dvakrát. První den v srnčím hřbetu nebo chlebové formě upeče těsto z bílků. To se po upečení, vyklopení a zaschnutí (nejlépe do druhého dne), krájí na velmi tenké plátky a ty se následně suší v troubě při nízké teplotě. Proto mi vyhovuje zkombinovat pečení mandlových lupínků s pečením lineckého, které také dělávám dva dny po sobě (první den těsto, druhý den vyvalování, vykrajování a pečení).
Perníčky
V nežitné podobě je peču třetím rokem a miluje je celá rodina. Stejně jako u lineckého zadělávám první den těsto a další den (nebo o dva dny později) perníčky peču.